Gdzie mogę znaleźć Panel trenera?

Panel trenera wysuwa się po kliknięciu ukrytego niebieskiego trójkąta na wysokości listka ChessGrow.

Gdzie znajduje się mój profil?

Panel profilowy wysuwa się po kliknięciu na awatar.

Jak korzystać z książek z zadaniami?

Korzystanie z książek ułatwią nam ikonki kursorów. W czołowej części książki pokazuje się nam „Kursor otwartej książki”, który służy do jej otworzenia i przeczytania „Opisu książki”. W dolnej części zobaczymy kursor strzałki podpowiadający nam, że w taki sposób obrócimy książkę. Na odwrocie książki znajdują się:
- możliwość wyboru sposobu rozwiązywania (jedną stroną, dwiema stronami)
- przycisk „Usuń paczkę”
- przycisk „Rozwiązuj”

Jak działają filtry?

Filtry na stronie ChessGrow są wielopoziomowe. W przypadku zadań i filmów możemy sortować je „rodzajem” oraz „poziomem” (ukryty filtr – kliknij trójkąt). Możemy zaznaczyć kilka rodzajów i kilka poziomów by uzyskać obszerniejsze wyniki wyszukiwania. Dodatkowo mamy lupkę , która pozwoli nam wyszukać interesujący nas element po nazwie.

Dlaczego nie mogę dalej rozwiązywać zadań?

Prawdopodobnie jesteś na koncie testowym lub jesteś tylko zarejestrowanym użytkownikiem. W celu dostępu do zawartości Platformy należy wykupić konto Premium.

Gdzie znajdę…?

Większość informacji znajduje się na stronie głównej (aby wrócić do strony głównej należy kliknąć „Listek ChessGrow”). Znajdziemy tam informacje o własnej bibliotece, globalnych bibliotekach zadań i filmów, nowościach ChessGrow, zaproszeniach od trenerów, powiadomieniach z kalendarza oraz nowoutworzonych organizacjach.

Jak mogę otrzymać darmowe konto rodzica?

Aby otrzymać darmowe konto rodzica należy być rodzicem dziecka, które posiada konto premium na platformie. Następnie z zarejestrowanego na siebie konta trzeba zaprosić dziecko do współpracy, a dziecko musi to zaakceptować.

Jak utworzyć Paczkę zadań?

W Panelu Trenera wybierz „Utwórz paczkę zadań”, następnie wypełnij wszystkie wymagane pola. W przypadku poniższych pozycji – zwróć uwagę na: „Poziom paczki” – Rankingi poziomów: pionek (1000 - 1249), skoczek (1250 - 1499), goniec (1500 – 1749), wieża (1750 – 1999), hetman (2000 – 2249), król (>2250) „Rodzaj paczki” – Mat, motyw, mix, studia, pomocnicze „Rozwiązania” – Jedną stroną (odpowiedzi komputera), Dwiema stronami (użytkownik musi wykonywać swoje ruchy oraz ruchy przeciwnika). Przejdź do następnego kroku. W polach „Podaj polecenie do zadania” i „Ranking” wpisane wartości tych pól będą powielone do wszystkich zadań. Oczywiście można to edytować. „pobierz bazę.pgn” pozwala nam zaimportować wcześniej przygotowaną paczkę z dysku.

Jak definiować zadanie?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się po kliknięciu znaku zapytania, w widoku definiowania.

Jak mogę się wylogować?

Przycisk „Wyloguj” znajduje się na panelu profilowym. Zapraszamy ponownie!